AktüelGazedda'nın GündemiAvrupa’nın en büyük savaş gemisi Kıbrıs’ta

Fransız uçak gemisi Limasol limanına demirledi
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 21, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Fransız uçak gemisi “Charles De Gaulle”, Kıbrıs Milli Muhafız Ordusuyla yaptığı ortak tatbikatlar çerçevesinde, bu sabah Limasol limanına demirledi.

Avrupa’nın en büyük savaş gemisi olan geminin yaklaşık 2 bin kişilik mürettebata sahip olduğu ve bunun Fransa’nın nükleer enerjiyle çalışan iki uçak gemisinden ilki olduğuna işaret edildi.

Uçak gemisinde şu an 20 adet “Rafale Marine” tipi savaş uçağı, 2 adet “E-2C Hawyake” erken uyarı ve kontrol uçağı, bir adet “Caiman” helikopteri ve 2 adet “DauphinPedro” helikopteri bulunduğu belirtilirken, 2010 ve 2016 yıllarında da Limasol limanına demirleyen geminin, 26 Şubat’ta Kıbrıs’tan ayrılacağı ifade edildi.

Haberde, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in yarın uçak gemisini ziyaret etmesinin beklendiği de bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft