AktüelEkolojiAvrupa tarihinin rekor sıcaklığı Sicilya’da görüldü

Dünya Meteoroloji Organizasyonu onaylarsa, Avrupa tarihinin en yüksek sıcaklığı görülmüş olacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa tarihinin en yüksek sıcaklığının 48.8 derece ile İtalya’nın Sicilya bölgesinde kaydedildiği belirtildi.

Sicilya’daki aşırı sıcakların 48.8 dereceye ulaştığı Dünya Meteoroloji Organizasyonu tarafından kabul edilirse, 1977’de Atina’da kaydedilen 48 derece rekoru geçilmiş olacak.

Sicilya’daki rekor sıcaklık, Akdeniz’de aşırı sıcakların, orman yangınlarının hayatı durma noktasına getirdiği günlerde yaşandı. Yangınlar nedeniyle İtalya’da hükûmet olağanüstü hâl ilan ederken Türkiye ve Yunanistan da günlerce mücadeleyi sürdürdü.

Avrupa’daki aşırı sıcaklar kuzey yarım kürenin bu yıl yaşadığı aşırı sıcakların bir devamı niteliğinde. Bu yıl Kanada, ABD’nin batısı, Finlandiya, Estonya ve Moskova da mevsim normallerinin üzerinde sıcaklarla karşılaştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık