AktüelGazedda'nın GündemiAvrupa Gazetesi yazarı Türkiye’ye alınmadı

Avrupa Gazetesi köşe yazarı Özay Hüseyin Kurtdere'nin Türkiye aleyhine faaliyet yürüttüğü gerekçesiyle Türkiye'ye girişine izin verilmedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Avrupa Gazetesi köşe yazarı Özay Hüseyin Kurtdere’nin Türkiye aleyhine faaliyet yürüttüğü gerekçesiyle Türkiye’ye girişine izin verilmedi.

Avrupa Gazetesi, bugünkü manşetinde Türkiye’deki liman ve havaalanlarına liste gönderildiğini iddia ederek, gazetenin köşe yazarı Özay Hüseyin Kurtdere’nin Türkiye’nin aleyhine faaliyet yürüttüğü gerekçesiyle Türkiye’ye girişine izin verilmediğini yazdı.

“Gazetemiz yazarlarına Türkiye’de Kara Liste” başlığıyla verilen haberde, akrabasının cenazesine katılmak için İzmir’e eşi ve kızıyla birlikte giden Kurtdere’nin tutuklandığı da belirtilirken, ailesinin geçişine izin verildiği ancak kendisine izin verilmediği de kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık