Kültür‘Avrupa Film Geceleri Festivali’ Düzenleniyor

Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), 23,24,30 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında Lefkoşa Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi’nde ‘Avrupa Film Geceleri Festivali’ düzenliyor. Dört günlük festival kapsamında tüm dünyadan farklı konularda filmler gösterilecek. Festivalin her akşamında, Kıbrıs’taki ilgili tematik alanlarda şu anda aktif olan STO temsilcileri ile bir panel tartışması yer alacak. Festival 23 Kasım Çarşamba günü ‘göç ve göçmen hakları’ teması ile başlayacaktır. Festival için onaylanan filmler, kısa film “Malak and the Boat” ve belgesel...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 16, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), 23,24,30 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında Lefkoşa Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi’nde ‘Avrupa Film Geceleri Festivali’ düzenliyor.

Dört günlük festival kapsamında tüm dünyadan farklı konularda filmler gösterilecek. Festivalin her akşamında, Kıbrıs’taki ilgili tematik alanlarda şu anda aktif olan STO temsilcileri ile bir panel tartışması yer alacak.

Festival 23 Kasım Çarşamba günü ‘göç ve göçmen hakları’ teması ile başlayacaktır. Festival için onaylanan filmler, kısa film “Malak and the Boat” ve belgesel “On the Bride’s Side”.

Unfairy Tales: Malak and the boat | UNICEF

This is the first animation in our ‘Unfairy Tales’ series that brings to life the true stories of the Syrian crisis’ youngest survivors. 7-year-old Malak fled with her family from war-torn Syria and braved a dangerous journey across the Mediterranean. “I had a lot of friends, now there is no one left,” Malak says.

On the bride’s side – Official Trailer

A documentary film by Antonio Augugliaro, Gabriele Del Grande and Khaled Soliman Al Nassiry Associated Producer DocLab Five Syrians and Palestinians fleeing the war, a bride and their special smugglers. On a thrilling journey at the discovery of a transnational, supportive and joyful Europe. Ready to leave?

24 Kasım Perşembe günü, izleyiciler ‘Gençlik ve İşsizlik’ hakkında görüş alışverişinde bulunma şansına sahip olacaklar. Filmler arasında, Avrupa Gönüllü Hizmeti ödülünü alan Kıbrıs tabanlı amatör video ‘Together above the Borders’ ve Goethe Enstitüsü Lefkoşa’nın desteğiyle ve işbirliği içinde “The Edukators” adlı film yer almaktadır.

Trailer for THE EDUKATORS

Trailer for The Edukators by Hans Weingartner

30 Kasım Çarşamba günü, tartışma ‘Aşırılıkçılık’ üzerine yoğunlaşacak.Bu akşamının filmleri, ‘Escaping Extremism’ başlıklı kısa film ve dindar aşırılıkçılık üzerine ilginç ve benzersiz bir anlatımı olan ‘Holly Wars’  isimli belgelsel filmi olacak.

Holy Wars (Documentary) trailer

Holy Wars (Documentary) In theaters: July 30th, 2010 Copyright © 2010 Smuggler Films Holy Wars is about two men with two different ideologies, both deeply rooted in fundamentalism – Christianity and Islam. The film follows Aaron Taylor, an evangelical Christian Missionary from the Bible Belt, and Khalid Kelly, an extremist Muslim Irish convert living in London.

Festival, 1 Aralık Perşembe günü “Kadın Hakları” temasıyla kapanacak. Son akşamın filmleri, ‘Karsiliksiz | Insufficient’ adlı Kıbrıslı yapımcı Rahme Veziroğlu’nun kısa filmi ve ‘Hand’s On: Women, Climate, Change’  ‘Wrong Time, Wrong Place’, başlıklı kadınların küresel ısınmayla mücadelede oynaması gereken olumlu role odaklanan film olacak.

Private video on Vimeo

Join the web’s most supportive community of creators and get high-quality tools for hosting, sharing, and streaming videos in gorgeous HD with no ads.

HANDS-ON women: climate: change

Hands-on profiles five women from four continents tackling climate change through policy, protest, education and innovation. The film powerfully demonstrates how women are transferring knowledge and local networks into hands-on strategies.

Tüm film gösterimleri saat 20.00’de başlayacaktır. Giriş ücretsiz olup, tüm filmler İngilizce alt yazılı olarak gösterilecektir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık