AktüelPolitikaAvcılar geri adım attı

Avcılar yasak bölgelerde avlanmayacaklarını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 31, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Avcılık Federasyonu Yürütme Kurulu, bugün yaptıkları açıklamada hükümetin ava açmadığı ve yasak olan bölgelerde avlanmaktan vazgeçtiklerini ve söz konusu eylemlerini ertelediklerini belirttiler.

Açıklamada “Avcılık Federasyonu Yürütme Kurulu olarak bugünkü toplantıda, Yürütme Kurulu olarak Hükümetten açılacağı sözü verilen ancak tutulmayan av bölgelerinde Sivil İtaatsizlik Eylemi yapma kararımızı erteliyor ve bundan sonraki süreci belirlemek üzere tüm kulüplerin katılımı ile 2 Eylül Pazartesi akşamı Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısı yapma kararı aldık” ifadelerine yer verildi.

Avcılar geri adım attıklarını belirttikleri açıklamalarında aynı zamanda kendilerine olan desteğin 10 kat arttığını belirttiler.

Avcılar dün yasak bölgelerde avlanacaklarına dair yaptıkları açıklama ile kamuoyundan tepki almışlardı. Bugün ise polis tarafından suç işleyenler hakkında yasal işlem başlatılacağı yönünde bir açıklama yapılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık