AktüelSanat“Av” Seyirci Ödülü’ne layık görüldü

Sholeh Zahraei ve Kamil Saldun’un kısa filmi Av (The Hunt) İtalya’da gerçekleştirilen 18. Uluslararası Sedicicorto Film Festivali'nde Seyirci Ödülü’ne layık görüldü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sholeh Zahraei ve Kamil Saldun’un kısa filmi Av (The Hunt) İtalya’da gerçekleştirilen 18. Uluslararası Sedicicorto Film Festivali’nde Seyirci Ödülü’ne layık görüldü.

Sholeh Zahraei ve Kamil Saldun’un kısa filmi Av (The Hunt) İtalya’da gerçekleştirilen 18. Uluslararası Sedicicorto Film Festivali’ne katıldı. Kıbrıs’taki LGBTIQ+ topluma adanmış bir kısa film olma özelliği taşıyan filme, seyirci ödülü geldi.

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan filmin yönetmenlerinden Sholeh Zahraei, festivalde bulunmanın heyecan verici olduğunu ifade ederek, Kıbrıs’taki LGBTIQ+ topluma adanmış filmle bağ kurup oy veren İtalyan filmseverlerle ve kendilerini İtalya’da ağırlayan güzel insanlara teşekkür etti. Zahraei açıklamasında, tüm oyuncuları ve film ekibini de tebrik etti.

Filmin konusu şöyle:  

Oğlunun sırrının ani keşfi, İbrahim’in geleneksel dünyasını altüst eder. Duygusal bir çatışma ile boğuşan Ibrahim, oğlunu hayati kararlar vereceği bir av yolculuğuna çıkarır.

Film daha önce 10. Uluslararası Kıbrıs Kısa Film Festivali (Ekim 2020, Limasol En iyi Kıbrıslı kısa film ikincilik ödülü), 6. Uluslararası Baf Film Festivali 2021 (Seyirci Ödülü), Queer Wave Film Festivali (Eylül, 2021) ile çeşitli özel etkinliklerde gösterildi.

Sholeh Zahraei ile Kamil Saldun’un yazıp yönettiği, Out of Focus films – Marios Petrondas, Lupa Pictures – Sholeh Zahraei – Kamil Saldun’un yapımcılığını üstlendiği Accept LGBTI ile Kıbrıs Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Sinema Komitesi’nin ortak yapımcıları olduğu filmde Ali Düşenkalkar, Erdoğan Kavaz, Andreas Orphanides, Barış Refikoğlu, Elmaziye Derviş, Yaşar Aydın Karaca, Harisson (köpek) oyuncu olarak yer aldı. Görüntü yönetmenliğini Stephan Metzner, kurgusunu Mustafa Köroğlu, Kamil Saldun’in yaptığı 2020 yılı yapımı dram tründeki filmin müziklerini ise İnal Bilsel yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık