AktüelEkonomi PolitikAtina’dan Ankara’nın tehditlerine cevap

Atina, Ankara'nın Yunanistan ve Kıbrıs'a yönelik dünkü tehditlerine ve Lefkoşa'nın Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi içerisindeki herhangi bir sondaj girişimini engellemek için müdahale edeceği uyarısına sert tepki gösterdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atina, Ankara’nın Yunanistan ve Kıbrıs’a yönelik dünkü tehditlerine ve Lefkoşa’nın Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi içerisindeki herhangi bir sondaj girişimini engellemek için müdahale edeceği uyarısına sert tepki gösterdi.

Yunan diplomatik kaynakları, Yunanistan ve Kıbrıs’ın egemenlik ve egemenlik haklarını neredeyse her gün ihlal eden Türkiye’nin, Atina’yı yasal haklarını kullanması halinde savaşla tehdit etmesinin bir tezat olduğunu belirtti.

Ayrıca, bu ülkenin kabul edilemez kışkırtıcı açıklamalar ve tehditlerde bulunduğu sırada, Yunanistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ni Doğu Akdeniz’i istikrarsızlaştırmakla suçlamasını da bir tezat olarak nitelendirdi.

Aynı kaynaklar, Atina’nın Türkiye’nin asılsız suçlamalarını reddettiğini vurgulayarak, Yunanistan’ın pusulası olarak uluslararası hukuka saygı göstererek, yalnızca ulusal çıkarlarını savunmak ve daha geniş bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için hareket etmeye devam edeceğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık