AktüelMüzakerelerAtina’da Eide-Tsipras-Kotzias Görüşmesi

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbırs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, bugün Atina’ya giderek, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias’ın da katılımıyla, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme yaklaşık 1 buçuk saat sürdü ve ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. RİK/PIK’in aldığı bilgilere göre, görüşmede Kıbrıs sorunuyla ilgili gelişmeler üzerinde değerlendirme yapılarak, Yunan tarafı müzakerelerin tekrar başlamasına yönelik tam desteğini ifade etti. RİK/PIK Atina muhabirinden alınan bilgilere göre, Espen Barth Eide, saat 4’te Yunanistan Dışişleri Bakanı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbırs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, bugün Atina’ya giderek, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias’ın da katılımıyla, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras ile görüşme gerçekleştirdi.

eide_atina1

Görüşme yaklaşık 1 buçuk saat sürdü ve ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. RİK/PIK’in aldığı bilgilere göre, görüşmede Kıbrıs sorunuyla ilgili gelişmeler üzerinde değerlendirme yapılarak, Yunan tarafı müzakerelerin tekrar başlamasına yönelik tam desteğini ifade etti.
RİK/PIK Atina muhabirinden alınan bilgilere göre, Espen Barth Eide, saat 4’te Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ile görüşmeye oturdu.
Eide, Yunanistan’da sonra, Pazartesi günü Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmek için Ankara’ya geçecek.
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık