AktüelPolitikaAtina’da 15 Yaşında Polis Tarafından Öldürülen Alexis Anıldı

Atina’da, 2008 yılında polis tarafından vurularak öldürülen 15 yaşındaki Alexandros Grigoropoulos (Alexis) katledilişinin 8. yılında anıldı. LIVE: Protesters rally in Athens to commemorate anniversary of Alexandros Grigoropoulos’ killing Ruptly will be live from Athens on Tuesday, December 6, where protesters are due to commemorate eight years since the police killing of teenager Alexandros Grigoropoulos. Large police presence expected across the city, while thousands are expected to attend the commemoration. Twitter: http://twitter.com/Ruptly Facebook: http://www.facebook.com/Ruptly Yunanistan’ın başkenti...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atina’da, 2008 yılında polis tarafından vurularak öldürülen 15 yaşındaki Alexandros Grigoropoulos (Alexis) katledilişinin 8. yılında anıldı.

Image result for Επεισόδια στα Εξάρχεια μετά την πορεία στη μνήμη του Αλ.Γρηγορόπουλου

LIVE: Protesters rally in Athens to commemorate anniversary of Alexandros Grigoropoulos’ killing

Ruptly will be live from Athens on Tuesday, December 6, where protesters are due to commemorate eight years since the police killing of teenager Alexandros Grigoropoulos. Large police presence expected across the city, while thousands are expected to attend the commemoration. Twitter: http://twitter.com/Ruptly Facebook: http://www.facebook.com/Ruptly

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, 2008’deki büyük eylemliliklerin başlangıcı olarak kabul edilen 6 Aralık’ta yüzlerce kişi bir araya geldi. Polis tarafından vurulmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grigoropoulos için düzenlenen anma eylemi ilk başta sakin geçerken, bir grubun molotof kokteyli fırlatmasının ardından polis biber gazı ve tazyikli suyla eylemcilere müdahale etti.

Greece: Riot police and protesters clash on anniversary of teen’s killing

rotesters hurled Molotov cocktails and fireworks at police in Athens, Tuesday, after a rally marking the eighth anniversary of the police killing of teenager Alexandros Grigoropoulos. Hundreds of protesters faced off against riot police, who responded by using tear gas and batons in an attempt to disperse the crowd.

Sputnik’te yer alan habere göre polisin müdahalesinin ardından başkent sokakları karışırken, öğrenciler Atina’nın merkezinde bulunan Politeknik Üniversitesi ve Exarcheia bölgesine barikatlar kurdu.

Alexis Grigoropoulos’un Atina’nin sol ve anarşist kökeniyle bilinen Exarchia bölgesinde polis tarafından öldürülmesinin ardından ülke genelinde binlerce kişinin katılımıyla eylemler düzenlenmişti. Grigoropoulos’un ölümü komşu ülke Türkiye’de de dikkat çekmiş ve ‘Kardeşimsin Aleksis’ sloganıyla polis şiddetine karşı eylemler gerçekleştirilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık