AktüelEkolojiAteş yakılması yasak bölgeye “özel mangal yapma izni”

1 Mayıs tatilini fırsat bilen vatandaşlar, Orman Dairesi tarafından verilen "özel izinle" ateş yakılması yasak olan Boğaz Piknik Alanı'nın karşı yolundaki ormanlık alanda mangal yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 2, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla dün birçok vatandaş, soluğu piknik alanlarında aldı.

Verilen resmi tatili fırsat bilen vatandaşlar dün sabahın erken saatlerinden itibaren piknik alanlarına akın etti. Boğaz Piknik Alanı’nın yoğun talep görerek dolması dolayısıyla Orman Dairesi, Piknik Alanı’nın karşı yolunda bulunan ormanlık alanda ateş yakılmasına izin verdi.

Orman Dairesi’nin ateş yakılmasının yasak olduğu bölgede “özel mangal yapma izni” vermesi ve dairenin çevreye yönelik duyarsızlığıyla ilgili GazeddaKıbrıs’a ulaşan vatandaşlar, havanın rüzgarlı ve otların temizlenmediği bir bölgede vatandaşların ateş yakmasının tehlikesine işaret ederek, polis ekiplerinin ise konuya duyarsız kaldığını iddia etti.

Öte yandan, itfaiye ekiplerinin özel izinle mangal yakan vatandaşların bulunduğu bölgede konuşlanarak, olası bir yangın tehlikesine karşı gün boyunca hazır bekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık