AktüelGazedda'nın Gündemi“Ataerkil yapı ile mücadeleye hem meslek hem yaşam pratiğimizde devam edeceğiz”

Fizyoterapistler Birliği yaptığı açıklamayla, her alanda kadına yönelik eşitsizliğin karşısında olduğunu belirtti. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Fizyoterapistler Birliği yaptığı açıklamayla, her alanda kadına yönelik eşitsizliğin karşısında olduğunu belirtti. Açıklama şöyle:

Üyelerinin büyük bir çoğunluğu kadın olan bir meslek örgütü olarak kadına yönelik her alanda olan eşitsizliğin karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Toplumda dezavantajlı sayılan kadınlar, çocuklar, engelli bireyler, LGBTİ+ vb, kısacası ataerkil sistemin dışında kalan her birey için her türlü eşitlik mücadelesinde dayanışmamızı ifade ederiz. Kadınların ülkemizde toplumsal hayatta eşit katılım, görünürlük ve özgürlük talepleri halen devam etmektedir.

Bunun yanısıra kadına yönelik her türlü şiddetle mücadele için inisiyatif almak çok önemlidir. Sadece fiziksel şiddet görünür olup toplumun gündemine girebilirken hayatın her anında kendini hissettiren kadına yönelik psikolojik şiddet görmezden gelinmekte ve normalleştirilmektedir.

Yaşamın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin erkekleri de özgürleştireceği kanaatindeyiz.

Fizyoterapistler olarak fiziksel rehabilitasyonun her aşamasında üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirtirken ataerkil yapı ile mücadeleye hem meslek hem yaşam pratiğimizde devam edeceğiz.

Yaşasın 8 Mart!

Vardık, Varız, Varolacağız!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık