AktüelGazedda'nın GündemiAsya Bebek için başlatılan eylem sürüyor

Şair ve Yazar Halil Karapaşaoğlu’nun başlattığı eylem devam ediyor. Karapaşaoğlu'nun eylemine bazı yurttaşlar da destek verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Şair ve Yazar Halil Karapaşaoğlu’nun başlattığı eylem devam ediyor. Karapaşaoğlu’nun eylemine bazı yurttaşlar da destek verdi.

Şair, Yazar ve aktivist Halil Karapaşaoğlu, Asya bebek sürecinde yaşananların kamusal sağlık hakkının önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade ederek, sağlık hakkı için eylem başlattı.

Karapaşaoğlu konuyla ilgili dün yaptığı açıklamada, Asya bebeğin hayatından Sağlık bakanı Ünal Üstel’in sorumlu olduğunu ifade ederek, “Başbakan Ersan Saner Asya Bebek için 10 Bin TL bağışta bulunmuş. Bu ülkenin sanatçılarından esnafına, işçilerinden antikacısına, öğretmeninden gazetecisine herkes Asya Bebek için çaba sarf ederken devletin bu duruma kayıtsız kalması kabul edilemez… Sağlık Bakanlığı Asya Bebeğin tedavi masraflarını karşılayıncaya kadar süresiz eylem başlatıyorum! Bu ülkede artık insan gibi yaşamak istiyorum! Bu ülkede parası olmadığı için çocukların ölüme terk edilmesini kabul edemiyorum!” demişti.

Karapaşaoğlu’nun bu haftaki eylem programı şöyle:

Perşembe sabahı saat 06.30’da Hamitköy çemberi

Cuma sabahı saat 06.30’da Gönyeli çemberi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık