AktüelGazedda'nın Gündemi“Asrın Projesi” patladı!

Mersin'deki Alaköprü Barajı'nda tutulan suyu kktc'ye taşıyan boru patladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 10, 2020
Djumba Hotel & Cafe

‘Asrın Projesi’ olarak adlandırılan ve 17 Ekim 2015’te TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir törenle hayata geçirilen projede onarılması güç bir durum yaşandı.

T24’den Zeynel Lüle’nin haberine göre, Türkiye’den Kıbrıs’a gelen su borusu patladı. Konu ile ilgili uzmanlardan görüş alan T24 patlayan borunun tamirinin güç olduğu, DSİ’nin de elinde gerekli ekipman bulunmadığı aktarıldı. Kıbrıs’taki su rezervlerinin şimdilik  su ihtiyacını karşılayabilecek durumda olduğu, ancak patlayan borunun yapımının hem masraflı hem de çok uzun sürebileceği ifade edildi.

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, projeyi “dünya çapında bir eser” olarak tanımlayarak, “dünyada eşi benzeri olmayan muhteşem bir su köprüsü kuruyoruz. Her şeyiyle milli, her şeyiyle yerli” demişti.

Yenidüzen’in haberine göre, Geçitköy Barajı’nda 10 ay yetecek su stoğu olduğunu söyleyen Tarım Bakanı Dursun Oğuz, “patlağa müdahale hava şartlarına bağlı olarak başlanabilecek” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft