AktüelGazedda'nın Gündemi“Asrın Projesi” patladı!

Mersin'deki Alaköprü Barajı'nda tutulan suyu kktc'ye taşıyan boru patladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 10, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

‘Asrın Projesi’ olarak adlandırılan ve 17 Ekim 2015’te TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir törenle hayata geçirilen projede onarılması güç bir durum yaşandı.

T24’den Zeynel Lüle’nin haberine göre, Türkiye’den Kıbrıs’a gelen su borusu patladı. Konu ile ilgili uzmanlardan görüş alan T24 patlayan borunun tamirinin güç olduğu, DSİ’nin de elinde gerekli ekipman bulunmadığı aktarıldı. Kıbrıs’taki su rezervlerinin şimdilik  su ihtiyacını karşılayabilecek durumda olduğu, ancak patlayan borunun yapımının hem masraflı hem de çok uzun sürebileceği ifade edildi.

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, projeyi “dünya çapında bir eser” olarak tanımlayarak, “dünyada eşi benzeri olmayan muhteşem bir su köprüsü kuruyoruz. Her şeyiyle milli, her şeyiyle yerli” demişti.

Yenidüzen’in haberine göre, Geçitköy Barajı’nda 10 ay yetecek su stoğu olduğunu söyleyen Tarım Bakanı Dursun Oğuz, “patlağa müdahale hava şartlarına bağlı olarak başlanabilecek” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık