AktüelGazedda'nın GündemiAskerler yeniden kışlalara kapatıldı: Tüm izinler iptal!

Zorunlu askerlik adı altında askeri birliklere kapatılan gençlerin, koronavirüs pandemisi gerekçesiyle izinleri yine iptal edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Zorunlu askerlik adı altında askeri birliklere kapatılan gençlerin, koronavirüs pandemisi gerekçesiyle izinleri yine iptal edildi.

Zorunlu askerlik kisvesi altında askeri birliklere kapatılan gençlerin, koronavirüs pandemisi gerekçesiyle izinleri yine iptal edildi. Verilen bu karar, Mart 2020’den beri 4’üncü kez gerçekleşiyor.

Zorunlu askerlik yapmakta olan askerler, koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen kesim oluyor. Özgürlüklerinin tamamı ellerinden alınan askerlerin, şimdi de izinleri iptal edildi. Zorunlu askerlik yapan er ve erbaşlar 3 haftaya yakın süredir dışarıya çıkamıyor.

Ülkedeki vakalar gerekçe gösterilerek hafta sonu ve/veya gececi izinleri iptal edilen askerler kışlalara kapatılırken, kıdemli askerlerin ise çıkışlarının devam ettiği öğrenildi. Edinilen bilgide, alınan kararın sadece er ve erbaşları kapsadığı belirtildi.  

İzin iptalinin ne zaman sona ereceği ise merak konusu…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık