koronavirusAskeri personelin gelişi devam edecek

Hükümetin uçuşların durdurulmasının ardından gözler askeri personelin Kıbrıs'a transferine döndü. Gemi yoluyla adaya gelecek askeri personel için herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyeceği öğrenildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 9, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Hükümetin uçuşların durdurulmasının ardından gözler askeri personelin Kıbrıs’a transferine döndü. Gemi yoluyla adaya gelecek askeri personel için herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyeceği öğrenildi.

Hükümet, Ercan Havalimanı’na uçuşları 13 Eylül tarihine kadar durdurdu. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla uçuşların durdurulduğunu duyurdu.

Paylaşımda, “Askeri, ambulans ve acil uçuşlar dışında Ercan Havalimanına yapılacak tüm uçuşlar, bu gece yarısından geçerli olmak üzere 13 Eylül 2020 tarihine kadar durdurulmuştur” ifadesine yer verildi.

Öte yandan gemiyle adaya gelişlerde sivillerin gemiye girişine izin verilmeyeceği de bildirilirken, askeri personelin “güvenlik” gerekçesiyle adaya gelişlerinin süreceği da öğrenildi.

Bu arada BRT’nin haberine göre, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Dairesi KKTC’ye uçuşlarla ilgili notam yayımladı. Sivil Havacılık Dairesi Müdürü  Mustafa Sofi’ye dayandırılan habere göre, yayımlanan notam ile bu gece yarısından 13 Eylül Pazar akşamına kadar KKTC’ye geliş uçuşları yapılmayacak.

Gidişler konusunda ise herhangi bir notam yayımlamadıklarını bildiren Sofi, uçakların boş gelmesi halinde gidiş uçuşlarının yapılabileceğini söyledi. Sofi, acil uçuşlar, askeri ve ambulans uçakların ise bu karardan muaf tutulduğunu belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..