AktüelEkolojiAskeri alanda yangın: 100 dönümlük arazi kül oldu

Beyköy’de bugün çıkan yangında 100 dönüm arazi ve içerisinde bulunan ağaçlar, arpalar, balyalar ile maki örtüsü yandı. Yangında ayrıca bölgedeki böcekler ve diğer canlılar da olumsuz etkinlendi. Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, yangın bugün saat 11.30 sıralarında Beyköy atış alanında iki ayrı noktada çıktı. Yangın nedeni henüz tespit edilemezken, çıkan birinci yangın sonucu Beyköy atış alanı bölgesinde yaklaşık 80 dönümlük alanda yarım dönüm biçilmemiş arpa, 15 adet rulo balya, kuru otlar ve makilik alan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 28, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Beyköy’de bugün çıkan yangında 100 dönüm arazi ve içerisinde bulunan ağaçlar, arpalar, balyalar ile maki örtüsü yandı.

Yangında ayrıca bölgedeki böcekler ve diğer canlılar da olumsuz etkinlendi.

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, yangın bugün saat 11.30 sıralarında Beyköy atış alanında iki ayrı noktada çıktı.

Yangın nedeni henüz tespit edilemezken, çıkan birinci yangın sonucu Beyköy atış alanı bölgesinde yaklaşık 80 dönümlük alanda yarım dönüm biçilmemiş arpa, 15 adet rulo balya, kuru otlar ve makilik alan yandı.

Atış alanının kuzey kısmında Alevkayası yolunun alt kısmında meydana gelen ikinci yangında ise, yaklaşık 20 dönümlük arazi içeride bulunan çam ağaçları, makilik alan ve kuru otlar yandı.

Yangına İtfaiye, Sivil Savunma, Orman Dairesi ekipleri, çevre halkı ve bölge belediyesine ait tankerler müdahale etti. Yangın kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları devam ediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık