AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiÖzel HaberPolitikaAsimilasyonda son nokta!

Ortaokul 1.sınıf (11 yaş), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı’ndaki fotoğraflar ve içerik tepki çekti. Sosyal medyada Avukat Tacan Reynar’ın yaptığı paylaşımda okullarda okutulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı’ndaki kız ve erkek çocukların namaz kılarkenki görüntüleri, kız çocukların başının kapalı gösterilmesi ve cenaze namazlarıyla ilgili şiirler teki çekti. Avukat Tacan Reynar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında “EĞİTİM !? Yeni nesil resmi “ders” kitapları. Başı kapatılan kız çocukları, cenaze namazı için şiirler, siyahlar içinde minik çocuk tasvirleri ! SİZ...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Ortaokul 1.sınıf (11 yaş), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı’ndaki fotoğraflar ve içerik tepki çekti.

Sosyal medyada Avukat Tacan Reynar’ın yaptığı paylaşımda okullarda okutulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı’ndaki kız ve erkek çocukların namaz kılarkenki görüntüleri, kız çocukların başının kapalı gösterilmesi ve cenaze namazlarıyla ilgili şiirler teki çekti.

Avukat Tacan Reynar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında “EĞİTİM !? Yeni nesil resmi “ders” kitapları. Başı kapatılan kız çocukları, cenaze namazı için şiirler, siyahlar içinde minik çocuk tasvirleri ! SİZ CİDDİ MİSİNİZ?” ifadelerini kullanırken, pek çok kişi de ders kitaplarından duyduğu huzursuzluğu paylaştı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©