koronavirusAşı için sıra bekleyenler varken, vekiller aşı olmuş bile

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, milletvekillerinin aşı olduğunu duyurdu!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 27, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, milletvekillerinin aşı olduğunu duyurdu!

Risk altındaki birçok yurttaş halen aşı olmak için sıra beklerken, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı milletvekillerinin aşı olduğunu duyurdu. Kişisel sosyal medya hesabından antikor testi yaptığına yönelik bir duyuru paylaşan Arıklı, diğer vekillerle birlikte Sinovac aşısı olduklarını ve vücudundaki antikor seviyesinin 3 misli arttığını söyledi.

Öte yandan gazeteci Hüseyin Ekmekçi’nin paylaşımı altına yorum yapan UBP milletvekili Resmiye Canaltay ise, sağlıkçı vekillerin dışında hiçbir vekilin aşı olmadığını söyledi.

Arıklı açıklamasında şunları kaydetti:

KURTULUŞ AŞIDA

Bilindiği gibi bundan 4 ay önce “Düşük Pozitif” olarak uzun süre karantinada kalmıştım. Çıktığımda antikor testi yaptırmıştım. Çıkan sonuç 57 idi.

Normalde 10’un üzeri bağışıklık için yeterli kabul ediliyordu.

Aşı geldiğinde ben de diğer Milletvekili arkadaşlarım gibi  Türkiye’nin gönderdiği Sinovac aşısından oldum. Bugün gidip ANTİKOR TESTİ yaptırdım. Çıkan sonuç doktorları bile şaşırttı. Vücudumdaki antikor 3 misli artmış görünüyordu.

O zaman çare aşı olmakta…

Arıklı söylemini değiştirdi

Erhan Arıklı, bu haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Facebook paylaşımını değiştirerek, “diğer vekiller” ibaresini, “bazı vekil arkadaşlar” ifadesiyle değiştirdi.

Yapılan değişikliğe rağmen, Erhan Arıklı’nın hangi “öncelik” koşullarına bağlı olarak aşılandığı belirsizliğini koruyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık