AktüelEkonomi PolitikAsgari Ücret 3 bin 323 TL oldu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün Çalışma Bakanlığı'nda yeniden bir araya geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 25, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün Çalışma Bakanlığı’nda yeniden bir araya geldi. Asgari Ücret, yapılan itirazların ardından değişti. Yapılan itirazlar sonucu asgari ücret brüt 3 bin 820 TL ve net 3 bin 323 TL olarak belirlendi.

2020 yılının ilk asgari ücreti 1 Şubat’tan itibaren geçerli olacak.

10 Şubat’ta toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücreti brüt 3 bin 600, net ise 3 bin 132 TL olarak belirlemişti. Alınan bu kararla brütte 200 TL, nette 174 TL artış yapılmış oldu. Asgari ücret brüt 3 bin 400 TL; net 2 bin 958 TL olarak uygulanıyordu.

Açıklanan karara HÜR- İŞ  ve TÜRK- SEN itiraz etmiş, itirazlar bakanlık tarafından değerlendirmeye alınarak komisyon yeniden toplantıya çağrılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık