AktüelEkolojiArtık yeter: Karı, çevre ve geleceğimizden önemli tutmayın

Kıbrıslırum gençler, Tarım, Kırsal Kalkınma ve Çevre Bakanlığı önünde doğal gaz çalışmaları ile ilgili bir video kaydı yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum gençler, Tarım, Kırsal Kalkınma ve Çevre Bakanlığı önünde doğal gaz çalışmaları ile ilgili bir video kaydı yaptı. Video paylaşımının yapıldığı sayfada, doğalgazların, sera gazlarının azaltılmasına engel teşkil ettiği belirtilerek, insanlığın kendisine zarar veren iklim değişikliğine de katkıda bulunduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, fosil gazın çıkarılmasının ekosistem ve insanlığın kendisine zarar veren iklim değişikliğine katkıda bulunduğu ifade edilirken, ‘doğalgaz’ ile oluşturulan siyasi takıntının, sera gazlarının azaltılmasına engel teşkil ettiği ve bölünme kabusunu güçlendirdiği belirtildi. Türkçe ve Yunanca yazılarla hazırlanan video, aynı zamanda Kıbrıslıtürk yurttaşlara da hitap ediyor.

İşte o video:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık