AktüelMüzakerelerArtık Bu Düğümü Çözme Zamanıdır

Çözüm ve Barış Platformu, yarım asırdır süren Kıbrıs sorununun çözümünün eşiğinde olunduğunu belirterek, “Soruna değil çözüme odaklanıp artık bu düğümü çözme zamanıdır” dedi. Platform adına Okan Dağlı tarafından yapılan açıklamada, yarının başka bir gün, yani adayı gelecekte mutlu, refah ve barış dolu günlere taşıyacak adalılara ve çatışmalardan bitap düşmüş dünyaya müjdelenecek gün olabileceği belirtildi. Dağlı açıklamasında, “Kritik eşiklerin aşıldığı, yakınlaşmaların sonuca ulaştığı, tüm çizgilerin silindiği bir güne uyanmak istiyoruz. Yarını umudun günü yapalım!” ifadelerine yer...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 10, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çözüm ve Barış Platformu, yarım asırdır süren Kıbrıs sorununun çözümünün eşiğinde olunduğunu belirterek, “Soruna değil çözüme odaklanıp artık bu düğümü çözme zamanıdır” dedi.

Platform adına Okan Dağlı tarafından yapılan açıklamada, yarının başka bir gün, yani adayı gelecekte mutlu, refah ve barış dolu günlere taşıyacak adalılara ve çatışmalardan bitap düşmüş dünyaya müjdelenecek gün olabileceği belirtildi.

Dağlı açıklamasında, “Kritik eşiklerin aşıldığı, yakınlaşmaların sonuca ulaştığı, tüm çizgilerin silindiği bir güne uyanmak istiyoruz. Yarını umudun günü yapalım!” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın tamamı:

Tam zamanı!

Yarım asırdan fazladır devam eden sorunu artık çözme zamanıdır. Çözümün eşiğindeyiz. Yarın bir başka gün yani adayı gelecekte mutlu, refah ve barış dolu günlere taşıyacak adalılara ve çatışmalardan bitap düşmüş dünyamıza müjdelediğimiz gün olabilir. Soruna değil çözüme odaklanıp artık bu düğümü çözme zamanıdır. Kritik eşiklerin aşıldığı, yakınlaşmaların sonuca ulaştığı, tüm çizgilerin silindiği bir güne uyanmak istiyoruz.

Yarını umudun günü yapalım!


It is the time!

It is the time to solve the problem that continues more than half a century. We are close to the resolution. Tomorrow can be a new day; where we announce the good news of the days of happiness, welfare and peace that are about to come to all islanders and we can declare it to the world that is tired of the conflicts. It is the time to get rid of the knot by focusing on the solution, not to the problem. We want to wake up for a day where the critical thresholds exceeded; convergences reached to a result, and all lines had been wiped.

Let’s make tomorrow as the day of hope!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık