PolitikaArnavutluk’ta Seçimlerin Galibi Sosyalist Parti

Arnavutluk’ta dün yapılan genel seçimleri Başbakan Edi Rama’nın Genel Başkanı olduğu Sosyalist Parti kazandı. Sputnik’te yer alan habere göre Arnavutluk Seçim Komisyonu’nun yaptığı açıklamaya göre iktidardaki Sosyalist Parti 140 sandalyeli mecliste 79 sandalye almayı başarırken, muhalefetteki Demokrat Parti’nin sandalye sayısı 38’de kaldı. İktidardaki Sosyalist Parti’nin küçük ortağı Entegrasyon için Sosyalist Hareket ise 20 sandalye ile mecliste üçüncü güç oldu. Bu sonuçlar resmiyet kazanması halinde iktidardaki Sosyalist Parti hükümeti tek başına kurabiliyor. Başbakan Rama siyasi kariyerinin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 27, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Arnavutluk’ta dün yapılan genel seçimleri Başbakan Edi Rama’nın Genel Başkanı olduğu Sosyalist Parti kazandı.

Sputnik’te yer alan habere göre Arnavutluk Seçim Komisyonu’nun yaptığı açıklamaya göre iktidardaki Sosyalist Parti 140 sandalyeli mecliste 79 sandalye almayı başarırken, muhalefetteki Demokrat Parti’nin sandalye sayısı 38’de kaldı.

İktidardaki Sosyalist Parti’nin küçük ortağı Entegrasyon için Sosyalist Hareket ise 20 sandalye ile mecliste üçüncü güç oldu.

Bu sonuçlar resmiyet kazanması halinde iktidardaki Sosyalist Parti hükümeti tek başına kurabiliyor. Başbakan Rama siyasi kariyerinin seçim sonuçlarına bağlı olduğunu açıklamıştı.

Seçimler katılım oranının düşük olması sebebiyle Arnavutluk Merkez Seçim Komisyonu dün oy verme işlemini bir saat uzatma kararı almıştı. Üç milyon 452 bin 260 seçmenin yaklaşık yüzde 45’inin oy kullandığı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık