AktüelMedya OdasıArıklı’ya göre nisap krizinin sorumlusu muhalefet

UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti’nin Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, Meclis Genel Kurulu’nun toplanamaması konusunda muhalefeti suçladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti’nin Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, Meclis Genel Kurulu’nun toplanamaması konusunda muhalefeti suçladı.

Arıklı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, nisap krizinin faturasını, hükümeti istifaya çağıran muhalefete kesti.

Arıklı, açıklamasında şunları kaydetti;

Peki muhalefetin hiç mi suçu yok?

Tamam anladık. YDP ve DP ye mensup 2 Vekil çeşitli sebeplerle Meclise gelmiyor ve Mecliste iki gündür nisap sorunu yaşanıyor…

Tamam anladık, nisap sorunu öncelikle Hükümetin meselesidir…

Tamam hade şunu da kabul edelim ki bu Hükümet şu anda 25 Vekil desteğine düşmüş bir azınlık hükümetidir.

Peki kardeşim Kuliste bekleyip Genel Kurula girmeyen ve Meclisin çalışmasına katkı koymayan muhalefetin yani sizlerin son iki gündür yaşananlarda hiç mi suçu yoktur.

Yahu, “4 lü Koalisyonu kurun size dışardan destek verelim” dediğimizde, ekonomik tablodan korkan ve görevden kaçan siz değil mi idiniz?

Neticede Ey Muhalefet, sizler bu Hükümetin devamını istemiyorsanız, bulursunuz 26 yı gelir ve bu Hükümeti devirirsiniz…26 yı bulamıyorsanız çığırtkanlığı bir kenara bırakın. Bilin ki bu Hükümet ülkeyi seçime götürecek Hükümettir…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık