AktüelEkonomi PolitikArıklı, verdiği sadakayı beğenmedik diye kızdı!

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, tüp gaza 5 TL indiriminin yapılmasının ardından gelen eleştirilere cevap vererek, “5 TL değersiz ise 1 Ocak’ta tüpe 5 TL zam yapıldığında niye kıyamet kopardınız. Yok değerli ise 5 TL indirimi niye beğenmiyorsunuz? Şaka gibisiniz vallahi...” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, tüp gaza 5 TL indiriminin yapılmasının ardından gelen eleştirilere cevap vererek, “5 TL değersiz ise 1 Ocak’ta tüpe 5 TL zam yapıldığında niye kıyamet kopardınız. Yok değerli ise 5 TL indirimi niye beğenmiyorsunuz? Şaka gibisiniz vallahi…” dedi.

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, sosyal medyadan, geçtiğimiz günlerde tüp gaza yapılan 5 TL indirimi eleştirenlere cevap verdi.

“Şaka gibisiniz vallahi” ibaresini kaldırdı

Arıklı sosyal medyada aldığı tepkilerin ardından “şaka gibisiniz vallahi” ibaresini düzenleyerek paylaşımından kaldırdı.

Arıklı’nın düzenlenmiş açıklaması şöyle:

NE GARİP BİR MEMLEKETİZ…

Takvimler 1 Ocak 2020 yi gösterirken güne tüpgaza yapılan 5 TL zam ile uyanmıştık. Halk ve muhalefet olarak biz, bu zamma büyük tepki göstermiş, gerek medyadan ve gerekse sosyal medyadan hükümeti yerden yere vurmuştuk…

Yılın sonunda ise biz Hükümete geldik. Yılın son gününde büyük uğraşlarla tüpgazda 5 TL indirim yaptık.

Görüyoruz ki sosyal medya kahramanı bazı marazi kişiler bu indirimi değersizleştirmek için birbiri ile yarışa girdiler.

Bunlara sormak lazım; 5 TL değersiz ise, 1 Ocakta tüpe zam yapıldığında niye kıyamet kopardınız. Yok değerli ise aynı miktardaki indirimi niye beğenmiyorsunuz?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık