AktüelPolitikaArıklı kendini avutuyor!

Arıklı, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kıbrıs'ta vereceği müjdelerin altı boş çıkmasının ardından kendini avutmaya çalışıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Neredeyse her açıklamasının ardından geri adım atmak zorunda kalan atanmış azınlık hükümetinin ortağı YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs’ta vereceğini iddia ettiği müjdenin altı boş çıkmasının ardından kendini avutmaya çalışıyor.

Arıklı sosyal medya paylaşımda “birileri hala Sayın Erdoğan’ın Kıbrıs ziyaretindeki müjde meselesini, “Külliye,Millet Bahçesi ve Yeni Meclis Binası “ndan ibaret sanıyorlar. Akıllarınca bunu da “Ti” ye alıyorlar. Oysa asıl müjde “Maraş”. Onu gözden kaçırıyorlar. Maraş’ın önemli bir bölümü, askeri bölge olmaktan çıkarıldı ve TMK ya devredildi” dedi.

Arıklı şöyle devam etti:

Birileri hala Sayın Erdoğan’ın Kıbrıs ziyaretindeki müjde meselesini, “Külliye,Millet Bahçesi ve Yeni Meclis Binası ” ndan ibaret sanıyorlar. Akıllarınca bunu da “Ti” ye alıyorlar.Oysa asıl müjde “Maraş”. Onu gözden kaçırıyorlar. Maraş’ın önemli bir bölümü, askeri bölge olmaktan çıkarıldı ve TMK ya devredildi. Böylece 47 yıl önceki Barış Harekatından sonra ikinci büyük adım atıldı. Birincisi KKTC nin ilanı, ikincisi ise BM kararına uygun olarak kapalı tutulan Maraşın, Türk yönetiminde eski sahiplerinin kullanımına açılması idi.Peki Sayın Erdoğan bunu niçin Mecliste yaptığı konuşmada açıklamadı?Tahminim, Diplomatik çevreler bu açıklamanın Sayın Tatar tarafından yapılmasının daha uygun olacağını düşündüler…Nitekim Sayın Tatar da bunu ertesi gün, yani 20 Temmuzda açıkladı. Birileri hala Külliye, Meclis falan diyerek meseleyi anlamamaya ve oyalanmaya devam etsin. Biz en büyük müjdemizi aldık. Yola devam ediyoruz…

Oysa aynı Erhan Arıklı 5 gün önce yaptığı açıklamada Erdoğan’ın Kıbrıs’ta vereceği müjde hakkında değerlendirmede bulunarak şöyle demişti:

Şimdi yeni şeyler söylemeye hazırlanıyoruz. Söylenecek ve yapılacak yeni şeyler arasında Devletin adını Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak değiştirmek ve yeniden yapılandırmak da var. Önceliğimiz Kıbrıs Türk Cumhuriyetini tanıtmak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık