AktüelGazedda'nın GündemiArıklı: Erdemsiz’i atamaktan gurur duyuyorum

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı, ‘sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürme’ suçlarından sabıkalı olan Okan Erdemsiz‘i Lefke Avrupa Üniversitesi‘ne (LAÜ) ataması konusunda gelen eleştirilere yanıt verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Arıklı, LAÜ yönetimine, ‘sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürme’ suçlarından sabıkası bulunan Okan Erdemsiz’i atadı.

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı, ‘sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürme’ suçlarından sabıkalı olan Okan Erdemsiz‘i Lefke Avrupa Üniversitesi‘ne (LAÜ) ataması konusunda gelen eleştirilere yanıt verdi.

Arıklı, mahkemelerin suçlu bulduğu Erdemsiz’i ‘oyuna getirilen masum kişi’ ilan etti ve bu atamadan gurur duyduğunu söyledi.

Arıklı’nın paylaşımı şu şekilde:

“LAÜ ye atadığımız Okan Erdemsiz Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde uzun süre askerlik yapmış, görevini hakkı ile yerine getirip emekli olmuş bir dava arkadaşımızdır.

Bir oyuna getirilerek yaptığı hatanın bedelini de ödemiştir. Okan Erdemsizin uzun süre partimize ve ülkemize hizmetleri olacaktır…

Kendisini bu göreve atamaktan gurur duyuyorum”

Okan Erdemsiz daha önce de Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) milletvekili adayı yapılmak istenmiş ama sabıkası olduğu gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu tarafından adaylığı uygun görülmemişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık