AktüelMedya OdasıArıklı çevrecilere “ruh hastaları” dedi

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Yeşil Barış Hareketi’nin Teknecik Elektrik Santrali’ndeki yakıtla ilgili yaptığı araştırmanın ardından, çevrecilere “ruh hastası” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Yeşil Barış Hareketi’nin Teknecik Elektrik Santrali’ndeki yakıtla ilgili yaptığı araştırmanın ardından, çevrecilere “ruh hastası” dedi.

Her fırsatta kendisini eleştirenlere küfreden Erhan Arıklı bu kez çevrecilere küfür etti. Yeşil Barış Hareketi’nin dün yayımladığı Teknecik’teki yakıtın kirli olduğu ile ilgili raporun ardından kişisel sosyal medya hesabından küfürlü bir açıklama yayımlayan Arıklı, “Yemin ederim bu ruh hastaları ile uğraşmak beni siyasetten soğuttu” dedi.

Arıklı açıklamasında, “yemin ederim bunlar hasta. İlla bir şey bulacaklar ya, illa bizi bir şekilde suçlamaya devam edecekler ya. Aramış taramış şartnamede olmayan değerleri de sorarak ortaya bir rapor çıkarmışlar. “AHA RAPOR. YAKITINIZ KİRLİ” diyorlar.  Yahu komik adamlar, bir şartnameye baksanıza şimdi veya geçmişte akaryakıtta hangi değerler aranıyor. Geçmişte ve şimdi aranmayan bu değerler, kimi niye ilgilendirsin. Yemin ederim bu ruh hastaları ile uğraşmak beni siyasetten soğuttu” ifadelerini kullandı.

Tel: Yok öyle soğumak, daha bu topluma hesap verilecek

Öte yandan Yeşil Barış Hareketi Başkanı Feriha Tel ise, Erhan Arıklı’nın seviyesiz açıklamasına seviyeli bir yanıt vermeyi tercih ederek, “Yok öyle soğumak, daha bu topluma hesap verilecek” ifadelerini kulandı.

Tel’in açıklaması ise şöyle:

“Başbakan sessizliğini koruyup bizi esefle kınarken, sayın Bakan “ruh hastaları” çevreciler yüzünden siyasetten soğumuş! Yok öyle soğumak falan, daha bu topluma hesap verilecek!

Bu arada, bizler “ruh hastaları” olarak sayın bakanın bir önce yaptırdığı sonuçlara ulaştık. Hani, bizimkiler şartnamede yokmuş ya; oysa ki ayni parametreler daha önceleri kendisinin yaptırdığı analizlerde de var.

Bu konuda yazılmış bir ceza göremedik!

Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun da ilgisini çekmemiş belli ki. (!)

Ayrıca, bizim baktırdığımız ekstra parametreler şartname içerisinde yok çünkü normalde fuel oil içerisinde bu maddeler olmaz! Oysa, burada kimyasal kirlilik söz konusu olduğu için analizde onlara da bakılması gerekirdi… Baktırdık!

Şimdi bir de yakıtın hangi kaynaktan olduğunu sizlerle paylaşmak kaldı.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık