AktüelMedya OdasıAradığınız 9 kişiyi bulamadınız mı?

Afrika Gazetesi’ne yönelik düzenlenen faşist saldırının üzerinden 3 yıl geçti. Polis halen saldırıda ismi geçen 9 kişiyi arıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Afrika Gazetesi’ne yönelik düzenlenen faşist saldırının üzerinden 3 yıl geçti. Polis halen saldırıda ismi geçen 9 kişiyi arıyor.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle Afrika Gazetesi’ne yönelik düzenlenen saldırının üzerinden 3 yıl geçti. Polis olaylara karışan 9 kişinin daha eşkalini tespit etmiş ancak kimlik bilgilerine ulaşamamıştı.

Türkiye’nin Afrin’e yönelik düzenlediği operasyonu manşetine taşıyan gazeteye yönelik düzenlenen saldırıyla alakalı olarak 9 kişi halen aranıyor! Dahası, yaşanan olayın ardından bir TV programına katılan saldırganlardan bir tanesi, yaşadığı bölgeyi söyleyerek “gelin beni tutuklayın” ifadelerini de kullanmış ancak hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştı.

Hatırlanacağı üzere, gerçekleştirilen saldırı sonrasında 6 kişi tutuklanmış ve hapis cezasına çarptırılmıştı. Polis, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 9 kişinin daha arandığını duyurmuştu. Ancak o 9 kişi aradan geçen 3 yıla rağmen halen bulunamadı!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık