AktüelGazedda'nın GündemiAra bölgeye dikenli tel döşeniyor

Kıbrıs Cumhuriyeti, ara bölgeye “Astromerit”ten Lefkoşa Uluslararası Havaalanı'na kadar dikenli tel döşemeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 8, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Cumhuriyeti, ara bölgeye “Astromerit”ten Lefkoşa Uluslararası Havaalanı’na kadar dikenli tel döşemeye başladı.

Haravgi gazetesinde yer alan habere göre, “Astromerit” muhtarı Aris Konstantinu “dialogos.com.cy” sitesine yaptığı açıklamada, dikenli tel yerleştirilmesiyle ilgili planlamaların, Kıbrıs Cumhuriyet Hükümeti’nin direktifleri üzerine 2 Mart Salı günü başlandığını belirtti.

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümeti’nin Kıbrıs’ın kuzeyinden güneyine ve güneyinden de kuzeyine yönelik yasadışı geçişlerin engellenmesi için ara bölgedeki delikleri kapatmaya çalıştığını ifade eden Konstantinu, Astromerit’ten Lefkoşa Havaalanı’na kadar, ara bölgeye dikenli tel yerleştirileceğini sözlerine ekledi.

Fotoğraflar: Omega

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık