AktüelApostolos Andreas Manastırı Yeniden Ayağa Kalkıyor

Karpaz Burnu’nda bulunan ve başta  Hristiyanlar olmak üzere tüm Kıbrıslılar için büyük bir öneme sahip Apostolos Andreas Manastırı’nın birinci etep restorasyonlar çalışmalarında sona yaklaşıldı. UNDP tarafından havadan çekilen ve kamuoyuna dağıtılan fotoğraflarda Manastır’ın yeni hali görülebiliyor. 1974 sonrası Kıbrıs’ın kuzey idaresi tarafından kaderine terk edilen tarihi bölgede 2013 yılında taraflar arasında varılan uzlaşı sonrası restorasyon çalışmalarına başlanmıştı. Çalışmalar için Kıbrıs Ortodoks Kilisesi 2 buçuk milyon Euro, Kıbrıs Evkaf İdaresi 2 buçuk milyon Euro ve ABD Uluslararası...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Karpaz Burnu’nda bulunan ve başta  Hristiyanlar olmak üzere tüm Kıbrıslılar için büyük bir öneme sahip Apostolos Andreas Manastırı’nın birinci etep restorasyonlar çalışmalarında sona yaklaşıldı.

UNDP tarafından havadan çekilen ve kamuoyuna dağıtılan fotoğraflarda Manastır’ın yeni hali görülebiliyor.

manastir4
Manastır’ın eski hali…
manastir3
Manastır’ın yeni hali…

1974 sonrası Kıbrıs’ın kuzey idaresi tarafından kaderine terk edilen tarihi bölgede 2013 yılında taraflar arasında varılan uzlaşı sonrası restorasyon çalışmalarına başlanmıştı.

manastir1

Çalışmalar için Kıbrıs Ortodoks Kilisesi 2 buçuk milyon Euro, Kıbrıs Evkaf İdaresi 2 buçuk milyon Euro ve ABD Uluslararası Kalkınma Programı (UNDP) 25 bin Euro katkıda bulunmuştu.

manastir2

Apostolos Andreas Manastırı’nın olduğu bölgede restorasyon çalışmaları 2., 3. ve 4. etaplarıyla devam edecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık