KültürAntropolojik Konuşma ve Film Gösterimi

Baf 2017, Avrupa Kültür Başkenti ve “Terra Mediterranea: In Action” çerçevesinde NiMAC (Nicosia Municipal Art Centre/Lefkoşa Belediye Sanat Merkezi) tarafından düzenlenen Yael Navaro’nun antropolojik konuşmasının ardından Emrah Gökdemir’in “What Khidr Says to Moses: Turn Around Me (Hızır Musa’ya Ne Der: Etrafımda Dön)” isimli film gösterimi yapılıyor. “Antropolojik Konuşma ve Film Gösterimi: “Şiddet ve Ruhsallık: Suriye’deki Savaşın Gölgesinde Tasavvufi Hızır’ı Hatırlamak” adlı etkinlikte yapılacak gösterim 19 Temmuz Çarşamba günü NİMAC’da  saat 19.30 başlayacak. Sunum İngilizce yapılacak....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 17, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Baf 2017, Avrupa Kültür Başkenti ve “Terra Mediterranea: In Action” çerçevesinde NiMAC (Nicosia Municipal Art Centre/Lefkoşa Belediye Sanat Merkezi) tarafından düzenlenen Yael Navaro’nun antropolojik konuşmasının ardından Emrah Gökdemir’in “What Khidr Says to Moses: Turn Around Me (Hızır Musa’ya Ne Der: Etrafımda Dön)” isimli film gösterimi yapılıyor.

Antropolojik Konuşma ve Film Gösterimi: “Şiddet ve Ruhsallık: Suriye’deki Savaşın Gölgesinde Tasavvufi Hızır’ı Hatırlamak” adlı etkinlikte yapılacak gösterim 19 Temmuz Çarşamba günü NİMAC’da  saat 19.30 başlayacak. Sunum İngilizce yapılacak.

Yael Navaro Kimdir?

1999’dan beri Cambridge Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Yael Navaro savaştan arda kalan bölgeler ve objelerin insanlar ile olan ilişkisiyle iligli çalışmalarıyla bilinir. 2012’de Duke Üniversitesi Basın’ı tarafından yayınlanan The Make-Believe Space: Affective Geography in a Postwar Polity (Sahte Bölge: Savaştan Sonraki Bir Hükümet Şeklinde Duygusal Coğrafya) isimli kitabı, 1974 savaşı sonrası Kıbrıs’ta sınır kapılarının açılmasından öncesini, etnografik ve teorik bir meditasyon halinde ele alır.

Emrah Gökdemir Kimdir?

Emrah Gökdemir Antakya’da 1984’de doğmuş ressam, grafik tasarımcı, grafik ve performans sanatçısıdır. 2011’de genç sanatçılar tarafından kurulan Antakya Güncel Sanat Derneği (AGÜSAD) kurucularından bir tanesi olduğu gibi ikinci Antakya Bienali’nde prodüksiyon iradecisi olarak çalışmıştır. Türkiye’de ve dünya çapında sergilenmiş sanat eserleri vardır.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık