koronavirusAntalya’nın Korkuteli ilçesinde Kıbrıs kökenli bulaş iddiası

Antalya'nın Korkuteli'nde ilk koronavirüs vakası tespit edildi. Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada virüsün bulaşma sebebi olarak Kıbrıs'ı gösterdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Antalya’nın Korkuteli’nde ilk koronavirüs vakası tespit edildi. Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada virüsün bulaşma sebebi olarak Kıbrıs’ı gösterdi.

Antalya’nın Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, ilçede bir korona virüs vakası bulunduğunu, durumunun iyi olduğunu, çevresinin karantina altına alındığı açıkladı.

Korkuteli’nde yaşayan 53 yaşındaki kadına Kıbrıs’tan kızı, damadı ve torunu ziyarete geldi. Dün çeşitli şikayetlerle hastaneye başvuran kadının yapılan korona virüs testi pozitif çıktı.

İHA’nın haberine göre, Korkuteli Devlet Hastanesi’nde karantinaya alınan kadının kızı, eşi ve torununa da test yapıldı. İlk testleri negatif çıkan aile evde izole edildi.

“Virüs bulaşma sebebi Kıbrıs kökenlidir”

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Değerli Korkuteliler, maalesef dün gece itibariyle ilçemizde ilk Covid-19 virüs tespitli bir vatandaşımızın testi pozitif çıkmıştır. Virüs bulaşma sebebi Kıbrıs kökenlidir.

Vatandaşımız Korkuteli Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmış, tedavisi sürmektedir. Vatandaşımızın sağlık durumu iyi yöndedir. Ailesi ve yakın çevresi karantinaya alınmıştır. Temaslı bulunduğu kişiler kurumlarımız tarafından hikayesi dinlenerek gerekli tedbirler alınmak suretiyle izole edilecektir. Başta vatandaşımız ve ailesi olmak üzere ilçemize şimdiden geçmiş olsun diliyorum.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık