AktüelEkonomi PolitikAnonymous’dan iddia: Albayrak’ı 14 milyar Euroluk para transferi istifa ettirdi

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Erdoğan’dan habersiz bir biçimde, 118 milyar liraya denk gelen 14 milyar avroluk bir işlem yaptığı için istifa ettiğini öne sürdü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 8, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

Kronos 34’ün haberine göre, Ünlü hacker grubu Twitter üzerinden paylaştığı belgede,  Ziraat Bankası’nın İstanbul Gaziosmanpaşa Şubesi’nden Alman Deutsche Bank’ın Frankfurt şubesine gönderilen paranın dekontları olduğunu iddia ettiği belgeleri yayınladı. Anonymous, “Reis, Berat’ı sırf senden habersiz 14 Milyar Eurocukluk bu işlemi yaptırdığı için mi azlettin? Yakıştıramadık sana” ifadesini kullandı.

Ünlü hacker grubu hafta başında da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya torpil amaçlı gönderilen CV’leri ve cep telefon numarasını yayınlamıştı. Anonymous, öğrencilere ‘terörist’ ve ‘sapkın’ dediği için Soylu’ya misilleme yapmıştı.

Ünlü hacker grubu daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın banka işlemleri hakkında mesajlar yayınlamıştı. Anonymous, sosyal medya hesabından, “Reis, bize HSBC, Vakıfbank, Deutschebank ve Credit Suisse’yi anlat. Berat, Bilal ve Yiğit’le iç ettiğiniz yüz milyarlarca doları anlat. Anlat ki senin gibi bir ustadan feyz alalım!’” ifadelerini kullanmıştı.

En son ise Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Melih Bulu’nun koronavirüs aşasını getiren firma yetkilisi ile yakın ilişki içinde olduğu iddiasına yer vermişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık