koronavirusAnnesine Covid-19 teşhisi konan bebeğin testleri negatif çıktı

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde Salı günü koronavirüs teşhisi konan bir anneden doğan bebeğin testlerinin negatif çıktığı duyuruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 2, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde Salı günü koronavirüs teşhisi konan bir anneden doğan bebeğin testlerinin negatif çıktığı duyuruldu.

Makarios Hastanesi Çocuk Kliniği Müdürü Avraam Elias, bebeğin sağlık durumunun mükemmel olduğunu ve virüsle ilgili herhangi bir semptom olmadığını belirterek, bebeğin hastanede kalacağınıı ve yedi gün içinde tekrar test edileceğini belirtti.

Elias açıklamasında, “İkinci örnek de negatif ise, yenidoğan taburcu edilecek ve iki kez negatif test etmesinin ardından annesiyle temas edecek” dedi.

Pozitif olmasına rağmen virüsün herhangi bir belirtisini göstermeyen anneye yapılan ilk test ise negatif çıktı. Annenin Cuma günü tekrardan test edileceği belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık