AktüelGazedda'nın GündemiAnlat be Mesut!

Bağımsız Milletvekili Mesut Genç, mevcut siyasi arenada bağımsız vekillerin yeri olmadığını belirterek, "Siyasete mevcut partilerden biriyle devam etmek zorundayım" dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsız Milletvekili Mesut Genç, mevcut siyasi arenada bağımsız vekillerin yeri olmadığını belirterek, “Siyasete mevcut partilerden biriyle devam etmek zorundayım” dedi.

Bağımsız Milletvekili Mesut Genç, BRT’de 14. Saat programına katılarak bundan sonra siyasi yaşamında hangi parti ile yola devam edeceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Genç açıklamasında şunları kaydetti:

“Siyasi yaşamımla ilgili bir adım atacağım. Bugüne kadar bir açıklama yapmadım ama ilk defa sizin programda yapayım. Siyasete, politikaya devam edeceksem şu anki mevcut sistemde bağımsızın yeri yoktur. Bağımsızın kazanma durumu da yoktur. Hatta yaptıkları o Seçim ve Halkoylaması Yasasında da şuan İç Tüzükte de bağımsız kelimesi yoktur. Biz Meclis’e gidiyoruz ama sadece oy veriyoruz. Onun dışında hiçbir yere bağımsızları koymamışlar.O nedenle hem bağımsızın gerekli düzenlemede yeri yok, hem Meclis’te bir temsiliyeti yok hem de diğer taraftan mevcut seçim yasasına göre kazanması imkansız. Son olarak da bağımsız seçilseniz bile o imkansızın içinde Meclis’te herhangi bir yaptırım gücünüz yok.O nedenle siyasete devam edecek olan kişiler bir kere siyasi bir parti ile devam etmek zorundadır. Bu noktada da ya mevcut siyasal partilerden birine gidecektik ki Hasan abiler de o şekilde düşünüyor. Ya da yeni bir oluşumdu. “Bir şekilde herhangi bir siyasi partiye gitmek zorundayız. İdeolojim gereği bugüne kadarki hayat felsefem gereği zaten o şekilde baktığınızda bazı partileri otomatikman eliyorsunuz. Bir baktığımızda bazı partiler elenmiş oluyor. Şu an kafamda bir iki parti noktasında düşünüyorum. Henüz daha kararımı vermedim.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık