AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaAngolemli: “Kimse polise karışamıyor, polis artık sivilleşmeli”

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli , polisin Başbakanlık’a bağlı olmadığını, kağıt üzerinde bağlı göründüğünü ancak kimsenin polise karışamadığını ifade ederek, bu konuda geçmişte polis ile yapılan öneri ve görüşmeleri anlattı. Angolemli, bu konudaki gerçeklerin bilinerek hareket edilmesi gerektiğini, geçici 10. madde değişmediği, polis sivilleşmediği sürece bu konuda adım atılamayacağını ifade ederek, TDP’nin bu konudaki görüşünün belli olduğunu ancak bugün hükümette 4 ortak bulunduğunu o yüzden bazı işlerin kolay olmadığını söyledi. KKTC’nin dışta bu maddeden dolayı “Türkiye’nin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli , polisin Başbakanlık’a bağlı olmadığını, kağıt üzerinde bağlı göründüğünü ancak kimsenin polise karışamadığını ifade ederek, bu konuda geçmişte polis ile yapılan öneri ve görüşmeleri anlattı.

Angolemli, bu konudaki gerçeklerin bilinerek hareket edilmesi gerektiğini, geçici 10. madde değişmediği, polis sivilleşmediği sürece bu konuda adım atılamayacağını ifade ederek, TDP’nin bu konudaki görüşünün belli olduğunu ancak bugün hükümette 4 ortak bulunduğunu o yüzden bazı işlerin kolay olmadığını söyledi.

KKTC’nin dışta bu maddeden dolayı “Türkiye’nin alt yönetimi” olarak görüldüğünü, bu yüzden bazı işlerin bu Meclis’te kolay olmadığını, Meclis’in oturup Anayasa’yı çalışması gerektiğini ifade eden Angolemli, Anayasa’da yer alan “geçici” 10. maddenin adının üstünde olduğunu vurguladı.

Angolemli, iç güvenliğin çok önemli olduğunu ve polisin artık sivilleşmesi gerektiğini, ancak bu konuda olumlu bakamadığını söyledi. Hüseyin Angolemli, Anayasa değişikliği ve bu madde değişmezse bir sonuç ortaya çıkmayacağını, o yüzden UBP çalışma yaparsa arkadaşları ile birlikte destek vereceğini ifade etti.

Poliste yaşanan sıkıntıları anlatan ve bazı sıkıntıların polis bu yapıda olduğu sürece aşılmasının zor olduğunu ifade eden Angolemli, Türkiye’de polisin sivile bağlı olduğunu, sivil özel güvenlik görevlileri olduğuna dikkat çekti.

Ülkede artan yükseköğrenim öğrencisi sayısına işaret eden Angolemli, bu insanların kim olduğunu sordu, ülke gençliğine zarar vermeye başladığını, uyuşturucu, cinayet her türlü suça bulaştırdığını ifade ederek, ülkede öğrenci sayısının artmasının ülkeye gençliğe ve halka zarar vermesinin önüne geçilmesinin önemine vurgu yaptı.

Angolemli, üniversite izinleri verilirken vergiden kaçınılmaması ve alınması gerekliliğine işaret ederek, bunun güvenlik için kullanılması gerektiğini söyledi.

Devletin bu konuda adım atması ve polise gereken önemi vermesi gerekliliğine işaret eden Angolemli, poliste huzurun sağlanması ve halka yansıtılması gerektiğini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık