koronavirusAnastasiadis’ten halka katkıda bulunma çağrısı

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, Bakanlar Kurulunda yaptığı konuşmada koronavirüsün göğüslenmesi için tüm vatandaşların harekete geçirilmesinin önemini vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, Bakanlar Kurulunda yaptığı konuşmada koronavirüsün göğüslenmesi için tüm vatandaşların harekete geçirilmesinin önemini vurguladı.

Bakanlar Kurulu günlük konuları ve özellikle de koronavirüsün göğüslenmesiyle ilgili konuları tartıştı.

Hükümet Sözcüsü Kirakos Kousios tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıda her yetkili Bakan alınan önlemler ve alınan kararlar konusunda bilgi verdi.

Araştırma, Yenilikler Dijital Politika Müsteşarlığı Kiriakos Kokkino özellikle Çalışma, Refah ve Sosyal Sigorta Bakanlığında corona virüs nedeniyle yoğun iş hacminden dolayı geliştirilen yeni teknolojik uygulamalar konusunda bilgi verdi.

Kousios şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu üyelerine sadece Kıbrıs’ı değil tüm dünyayı sarsan corona virüsün göğüslenebilmesi amacıyla tüm vatandaşların harekete geçirilmesinin önemi konusunda bilgi verdi”.

“Cumhurbaşkanı yeni durumun kapsamlı bir şekilde tamamen göğüslenebilmesi için halka katkıda bulunma çağrısı yaptı”.

“Bakanlar kendi açılarından Cumhurbaşkanına toplumun korunması ve virüsün göğüslenmesi için gerekli her yardımı sunmaya ve yayınlanan kararları harfi harfine uygulamaya hazır oldukları güvencesi verdiler”.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft