AktüelKıbrıs SorunuAnastasiadis Tatar’la en kısa zamanda görüşmek istediğini bildirdi

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Ersin Tatar’ı tebrik etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Ersin Tatar’ı tebrik etti.

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarına dair ilk açıklamasını yaptığı ve seçimin kazananı Ersin Tatar’ı tebrik ettiği bildirildi.

Habere göre Anastasiadis açıklamasında, “Kıbrıslıtürklerin yeni liderleri olarak Ersin Tatar’ı seçmiş olmalarına saygı duyuyor ve bir tanışma görüşmesini sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde konuştu.

Anastasiadis açıklamasında şunları söyledi: “Sn. Ersin Tatar’ı tebrik ederim ve en kısa sürede bir tanışma görüşmesine bekliyorum. Hem kendisini hem de Kıbrıslıtürk vatandaşlarımızı, BM Genel Sekreteri’nin, Kıbrıs sorununun, BM ve Güvenlik Konseyi kararları ile Kıbrıs’ın üye olduğu ve olmaya da devam edeceği AB norm ve değerlerine uygun bir zeminde çözülebilmesi adına üstlenmeye hazır olduğunu açıkladığı girişime hemen karşılık vermeye hazır olduğum konusunda temin etmek isterim. Sn. Tatar’ın da aynı isteği göstermesini umut etmek istiyorum.”

Anastasiadis, bu mesajını kendi sosyal medya hesabından Türkçe olarak da yayınladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık