AktüelMüzakerelerAnastasiadis: Korkuya Kapılmak Korkakça Bir Tavırdır, Cesurca Yaklaşacağım

Kıbrıs’ın güneyinde Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununda korkuya kapılıp değişilmediği sürece bunun korkakça bir tavır olacağını belirterek Kıbrıs müzakerelerine cesurca yaklaşıp devam edeceğini, halk için bunu yapması gerektiği bilincinde olduğunu vurguladı. KHA’nın haberine göre Limasol’da açıklamalarda bulunan Anastasiadis, ifade edilen endişeleri anladığını ancak “ Eğer endişeli olarak kalırsak ve eğer her cesur adımın tehlike içerdiği korkusuna kapılırsak, bir şey değişmeyecek. Kabul edilmez mevcut durum sürüp gidecek ve bu kimsenin hoşuna gidecek bir şey değil” dedi. Kimsenin Türk...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 3, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın güneyinde Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununda korkuya kapılıp değişilmediği sürece bunun korkakça bir tavır olacağını belirterek Kıbrıs müzakerelerine cesurca yaklaşıp devam edeceğini, halk için bunu yapması gerektiği bilincinde olduğunu vurguladı.

KHA’nın haberine göre Limasol’da açıklamalarda bulunan Anastasiadis, ifade edilen endişeleri anladığını ancak “ Eğer endişeli olarak kalırsak ve eğer her cesur adımın tehlike içerdiği korkusuna kapılırsak, bir şey değişmeyecek. Kabul edilmez mevcut durum sürüp gidecek ve bu kimsenin hoşuna gidecek bir şey değil” dedi.

Kimsenin Türk garantilerinin devamını veya Türk askerlerinin varlığının süreklilik kazanmasını veya ülkemizin bölünmüş kalmasını görmek istemediğini belirten Anastasiadis, halkın kendisine verdiği yetki çerçevesinde ve endişeleri dikkate alarak, diyalog yoluyla mücadele vererek Kıbrıslı Rumları ve Kıbrıslı Türkleri kurtarmak için bir yol bulmaya çalışacağını açıkladı.

“Yaptığım budur ve buna sonuna dek devam edeceğim” diyen Anastasiadis, ancak karar verenin kendisi değil halk olduğunu belirterek, halka çözümün unsurlarını anlaması içim zaman verileceğini ve referandum yoluyla kabul veya reddetme olanağının sağlanacağını vurguladı.

Nikos Anastasiadis, “dolayısıyla, endişelerin idraki içinde, Kıbrıs Cumhuriyetini temsil eden tüm halk için ne yapmam gerektiği bilincinde müzakerelere cesurca yaklaşıp devam edeceğim” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık