MüzakerelerAnastasiadis: Korkuya Kapılıp İşgali Kalıcılaştıracak Şekilde Pasif Kalamayız

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, “endişelendiğimiz için korkuya kapılıp işgali kalıcılaştıracak şekilde pasif kalamayız” dedi. Politis gazetesine göre, Yunanistan’ın ulusal günü olan “OHİ” (Hayır) günü dolayısıyla dün Lefkoşa’nın güneyinde düzenlenen törenler çerçevesinde Ay. Yoanni Kilisesi’ndeki dini törenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Anastasiadis, 28 Ekim’in kendilerini gururlandıran kişilere saygı duyma günü olduğunu belirtti. Aynı zamanda 28 Ekim’in tüm yurdun özgürlüğünü sağlamak için yapmaları gerekenleri düşünme günü olduğunu söyleyen Anastasiadis, “İşgal altındayız ve bu kimsenin görmezden gelemeyeceği bir gerçektir” dedi. Anastasiadis, yurdun bir...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, “endişelendiğimiz için korkuya kapılıp işgali kalıcılaştıracak şekilde pasif kalamayız” dedi.

Politis gazetesine göre, Yunanistan’ın ulusal günü olan “OHİ” (Hayır) günü dolayısıyla dün Lefkoşa’nın güneyinde düzenlenen törenler çerçevesinde Ay. Yoanni Kilisesi’ndeki dini törenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Anastasiadis, 28 Ekim’in kendilerini gururlandıran kişilere saygı duyma günü olduğunu belirtti.

Aynı zamanda 28 Ekim’in tüm yurdun özgürlüğünü sağlamak için yapmaları gerekenleri düşünme günü olduğunu söyleyen Anastasiadis, “İşgal altındayız ve bu kimsenin görmezden gelemeyeceği bir gerçektir” dedi.

Anastasiadis, yurdun bir yarısında özgür bir şekilde yaşadıklarına da işaret ederek, mücadelelerle yeniden birleşmeyi ve memleketin işgalden kurtuluşunu sağlamaları gerektiğini, bunun da görevleri olduğunu kaydetti.

Partilerin zaman zaman dile getirdikleri endişelerle ilgili bir soruya karşılık verdiği yanıtta Anastasiadis, herhangi biri tarafından dile getirilen endişeleri yorumlama niyetinde olmadığını belirtti.

Bunlara tamamen saygı duyduğunu ifade eden Anastasiadis, bunları aşacak ya da haksız çıkaracak şekilde çalışmaları gerektiğinden söz etti.

İfade edilen endişelerin çoğunun yersiz olduğunu belirten Anastasiadis, endişelendikleri için korkuya kapılıp “işgali” kalıcılaştıracak şekilde pasif kalamayacaklarını sözlerine ekledi.

İsviçre’de kendisine eşlik edecek grubun belirlenip belirlenmediği sorusu karşısında Anastasiadis, kendisine eşlik edecek uzmanlar ve hukuk danışmanlarıyla ilgili hazırlıkların yapılmakta olduğunu belirtti.

Anastasiadis, yarınki (Pazar) Ulusal Konsey toplantısından ne beklediği sorusuna ise “Onlar bilgilendirme, ben de tabi ki destek bekliyorum” yanıtını verdi.

tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık