AktüelMüzakerelerAnastasiadis, Kıbrıs Konferansı Öncesi Brüksel’de Temaslarda Bulunuyor

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, dün akşam Brüksel’de Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ve Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk’ı Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak bilgilendirdi. Anastasiadis bugün de Brüksel’de “yeni ve önemli” temaslarda bulunacağı haber verildi. Alithia gazetesi “Çözüme İlişkin Kararlılık” başlığıyla yayımladığı haberinde, dün Brüksel’de AB liderliğini Cenevre’de yapılacak Kıbrıs konferans konusunda bilgilendiren Anastasiadis’in, Kıbrıs sorununa kapsamlı bir çözüm bulunması için “durmak yorulmak bilmeden” çalışma konusundaki taahhüt ve kararlılığını ifade ettiğini yazdı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 22, 2017
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, dün akşam Brüksel’de Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ve Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk’ı Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak bilgilendirdi. Anastasiadis bugün de Brüksel’de “yeni ve önemli” temaslarda bulunacağı haber verildi.

Alithia gazetesi “Çözüme İlişkin Kararlılık” başlığıyla yayımladığı haberinde, dün Brüksel’de AB liderliğini Cenevre’de yapılacak Kıbrıs konferans konusunda bilgilendiren Anastasiadis’in, Kıbrıs sorununa kapsamlı bir çözüm bulunması için “durmak yorulmak bilmeden” çalışma konusundaki taahhüt ve kararlılığını ifade ettiğini yazdı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya dayanarak, Anastasiadis’in 28 Haziran’da Cenevre’de başlayacak olan Kıbrıs konferansına ilişkin bilgilendirme çerçevesinde, dün akşam Brüksel’de Juncker ve Tusk ile arka arkaya görüştüğünü kaydeden gazete, Anastasiadis’in muhataplarını, Kıbrıs müzakerelerindeki mevcut durum, aynı zamanda “Konferansı bekleyen zorluklar” konusunda bilgilendirdiğini belirtti.

Anastasiadis’in, ilerlemeye ilişkin perspektifler meydana getirilmesi için, Güvenlik ve Garantiler konularında ilerleme yaşanmasını önemini yinelediğini ifade eden gazete, Anastasiadis’in, kritik olan Güvenlik ve Garantiler başlıklarında gerekli ilerlemenin sağlanması için, Türkiye’nin oynaması gereken belirleyici rolün altını çizdiğini de iletti.

Anastasiadis’in bugün yapılacak olan Avrupa Konseyi toplantısı sırasında, Avrupalı liderleri Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına ilişkin son gelişmeler hakkında bilgilendireceğini yazan gazete, Anastasiadis’in Cenevre Konferansı öncesinde, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile bir araya geleceğini de ekledi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık