AktüelMüzakerelerAnastasiadis: Kıbrıs Bölünme Lüksüne Sahip Değil

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ın küçük bir ülke olarak bölünme lüksüne sahip olmadığın belirterek adanın yeniden birleşmesini  sağlamak için var gücüyle elinden geleni yapacağını açıkladı. Anastasiadis dün Limasol’da bir açılış sırasında yaptığı konuşmada, Kıbrıslırumlarla Kıbrıslıtürklerin ortak kültürel miraslarını paylaşacakları umudunu ifade etti. ”Asırlarca sorunsuz barış içinde birlikte yaşadık ve tekrar yaşayabiliriz” diyen Anastasiadis, iki toplum arasında güvenin yaratılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. İşbirliğinin gelecekte yaratıcılığın ve mutluluğun kaynağı olabileceğine işaret eden Anastasiadis, bunun daha çok bizim için...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 26, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ın küçük bir ülke olarak bölünme lüksüne sahip olmadığın belirterek adanın yeniden birleşmesini  sağlamak için var gücüyle elinden geleni yapacağını açıkladı.

Anastasiadis dün Limasol’da bir açılış sırasında yaptığı konuşmada, Kıbrıslırumlarla Kıbrıslıtürklerin ortak kültürel miraslarını paylaşacakları umudunu ifade etti. ”Asırlarca sorunsuz barış içinde birlikte yaşadık ve tekrar yaşayabiliriz” diyen Anastasiadis, iki toplum arasında güvenin yaratılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

İşbirliğinin gelecekte yaratıcılığın ve mutluluğun kaynağı olabileceğine işaret eden Anastasiadis, bunun daha çok bizim için değil, çocuklarımız ve torunlarımız için olduğunu vurguladı.

Anastasiadis son olarak halkın bu ülkeye ait olduğunu ve burada barış içinde yaşayacağını his etmesi için yoğun biçimde çalışacağına dair söz verdi.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık