AktüelKıbrıs SorunuMüzakerelerAnastasiadis: Hiçbir şekilde böyle bir uzlaşma olasılığı yoktur

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununun arzulanan çözümüyle ilgili üzerinde anlaşmaya varılmış çerçevenin/yetki şartlarının değişmesine kesinlikle rızası olmadığını açıkladı. Kıbrıs Haber Ajansı’na göre Cuma günü BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in ‘Kıbrıs’la ilgili gayrı resmi konferansta tüm görüşleri dinlemeye açık olacağı’ şeklindeki açıklamalarını yorumlaması istenen Cumhurbaşkanı Anastasiadis, “Bu tarafların görüşlerine bağlıdır” dedi. Genel Sekreter’in Kıbrıs sorununun arzulanan çözümüyle ilgili yetki şartları değişikliği için Güvenlik Konseyi’ne başvurusunda tarafların rızasının gerektiğini söylemesine dikkat çeken Anastasiadis, “Bizim görüşümüz açıktır....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 29, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununun arzulanan çözümüyle ilgili üzerinde anlaşmaya varılmış çerçevenin/yetki şartlarının değişmesine kesinlikle rızası olmadığını açıkladı.

Kıbrıs Haber Ajansı’na göre Cuma günü BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in ‘Kıbrıs’la ilgili gayrı resmi konferansta tüm görüşleri dinlemeye açık olacağı’ şeklindeki açıklamalarını yorumlaması istenen Cumhurbaşkanı Anastasiadis, “Bu tarafların görüşlerine bağlıdır” dedi.

Genel Sekreter’in Kıbrıs sorununun arzulanan çözümüyle ilgili yetki şartları değişikliği için Güvenlik Konseyi’ne başvurusunda tarafların rızasının gerektiğini söylemesine dikkat çeken Anastasiadis, “Bizim görüşümüz açıktır. Dolayısıyla hiçbir şekilde böyle bir uzlaşma olasılığı yoktur” şeklinde konuştu.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, “BM Güvenlik Konseyi’nden müzakereler konusunda aldığım bir yetki var ve bu metot iki toplumlu, iki kesimli bir çözüm sunuyor ama bu durum tarafların pozisyonlarını sunmasına engel değil. Taraflar müzakerelerin kapsamını genişletme konusunda anlaşırsa, ben her zaman Güvenlik Konseyi’ne gitmeye hazırım. İlk aşama tarafları bir araya getirmek, onları dinlemek ve görüşmelerin sonucuna bakmak. Aldığım yetkiye bağlı kalmam demek; herkesi dinlemeye, tarafların gelecekleri konusunda varacakları ortak noktaya açık olmadığım anlamına gelmiyor” demişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık