AktüelMüzakerelerAnastasiadis: Hangi Bölgeyi Kimin Yöneteceği Önemli Değil

Nikos Anastasiadis “Hangi bölgeyi kimin yöneteceği o kadar da önemli değil. Biz Avrupa müktesebatı, AB ilke ve değerleri aracılığıyla, insan haklarına tam saygı ile her türlü korku ve endişeden uzak, işbirliğini güvence altına almanın peşindeyiz” dedi. Kıbrıslırum lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ta bir anlaşmadan sonra halkın ülkede ortak sınırlar içerisinde özgürce dolaşacağını söyledi. Pazartesi günü Lefkoşa’da PIK/RIK binalarındaki Kıbrıs Yayın Kurumu Radyo ve Televizyon Müzesi’nin açılışında konuşan Anastasiadis, federal düzeyde kamu hizmetleri üzerinde devam eden görüşmelere açıklık getirdi,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Nikos Anastasiadis “Hangi bölgeyi kimin yöneteceği o kadar da önemli değil. Biz Avrupa müktesebatı, AB ilke ve değerleri aracılığıyla, insan haklarına tam saygı ile her türlü korku ve endişeden uzak, işbirliğini güvence altına almanın peşindeyiz” dedi.

Kıbrıslırum lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ta bir anlaşmadan sonra halkın ülkede ortak sınırlar içerisinde özgürce dolaşacağını söyledi.

Pazartesi günü Lefkoşa’da PIK/RIK binalarındaki Kıbrıs Yayın Kurumu Radyo ve Televizyon Müzesi’nin açılışında konuşan Anastasiadis, federal düzeyde kamu hizmetleri üzerinde devam eden görüşmelere açıklık getirdi, oluşturucu devletlerin kendi kamu hizmetlerinin, mahkemelerinin ve sağlık sistemlerinin devam edeceğini anlattı.

Nikos Anastasiadis, Baf, Girne, Apostolos Andreas sınırlarının bu ülkede yasal olarak ikamet eden bütün yurttaşların ortak sınırları olacağını kaydetti.

CyBC’nin Kıbrıs’ın her köşesine ulaştığı gibi, bu ülkeye özgürce inancı olan bütün yurttaşların da aynı şekilde özgürce dolaşabileceğini, özgürce yerleşebileceğini kaydeden Anastasiadis, gelişmelerin gerçekten barış içinde bir arada yaşama koşullarını oluşturan bir çözüme götüreceği konusunda umutlu olduğunu belirtti.

“En önemli şeyin kimin hangi tarafta yönetildiği değil, hangi kurallarla yönetildiğidir” şeklinde konuşan Anastasiadis, hedefin Avrupa Birliği müktesebatı, AB ilkeleri, insan haklarına saygı esasında kusursuz bir işbirliği sağlamak olduğunu ifade etti.

Nikos Anastasiadis, federal hükümeti ilgilendiren kamu hizmetleri ve 1,500 – 2,000 kamu çalışanıyla ilgili görüşmelerden söz etti, ilgili oluşturucu devletlerin kendi kamu hizmetlerine, mahkemelerine, sağlık ve sosyal güvenlik sistemlerine devam edeceklerini vurguladı.

Anastasiadis, federal mahkemenin anayasal anlaşmazlıkları çözeceğini, radyo frekanslarının merkezi hükümet tarafından düzenleneceğini açıkladı.

kha/tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık