AktüelMüzakerelerAnastasiadis: Eğitim Yetkisi Toplumlarda Olacak

Kıbrıs’ın güneyinde Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, yeniden birleşme hedefinin başarılı olması için bu kritik zamanda birlik olmak gerektiğini söyledi. Eğitim Hizmeti Komisyonu Başkanı ve üyelerinin atanma töreninde konuşan Anastasiadis, “bu saatler çok kritiktir” diyerek, eğitim sistemimizin çabaları aracılığıyla farklılığı hoşgörü ile kabullenmemiz gerektiğini vurguladı. Anastasiadis, şu an gerekli olan şeyin “bu kritik zamanda, tek hedefimiz yönünde, birliğimizi korumamız gerektiğini anlamalıyız: Hedefimiz vatanımızı kurtarmak, yeniden birleştirmek ve Kıbrıslı Türkler, Kıbrıslı Rumlar ve çok kültürlü halkımızın birlikte yaşayabilecekleri, tüm...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 15, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın güneyinde Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, yeniden birleşme hedefinin başarılı olması için bu kritik zamanda birlik olmak gerektiğini söyledi.

Eğitim Hizmeti Komisyonu Başkanı ve üyelerinin atanma töreninde konuşan Anastasiadis, “bu saatler çok kritiktir” diyerek, eğitim sistemimizin çabaları aracılığıyla farklılığı hoşgörü ile kabullenmemiz gerektiğini vurguladı.

Anastasiadis, şu an gerekli olan şeyin “bu kritik zamanda, tek hedefimiz yönünde, birliğimizi korumamız gerektiğini anlamalıyız: Hedefimiz vatanımızı kurtarmak, yeniden birleştirmek ve Kıbrıslı Türkler, Kıbrıslı Rumlar ve çok kültürlü halkımızın birlikte yaşayabilecekleri, tüm Avrupa ülkelerinden farklı olmayacak bir Avrupa ülkesine dönüştürmektir” diye konuştu.

Komisyon üyelerine de seslenen Anastasiadis, “eğitim sistemimiz, tüm insani özellikleri ile Yunan kültüründen başkası olmayan eğitim sistemimiz, bir çözüm bulunsa da, yine sizin yetkiniz altında olacak. Çünkü eğitim yetkisi, kültür yetkisi, geleneklerine ve geçmişine bağlı kalma sorumluluğu herkesin geldiği topluma ait olacak. Aynı şey, Kıbrıslı Türk toplumu için de geçerli olacak” dedi.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık