AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusAnastasiadis alınan yeni tedbirleri açıkladı

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, güneyde alınan kararları açıklıyor. Bu akşam saat 21.00 sıralarında halka seslenen Anastasiadis, alınan kararları açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 13, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, güneyde alınan kararları açıklıyor. Bu akşam saat 21.00 sıralarında halka seslenen Anastasiadis, alınan kararları açıkladı.

Anastasiadis’in açıklamaları şöyle:

– Eğer bireysel olarak kimse sorumluluk almazsa, alınan hiçbir karar yeterli değildir. Ailelerin çocuklarıyla ilgili daha sert kararlar almasının vakti geldi.

– Genç bireyler, artık daha fazla dikkat göstermeniz gerekiyor. Bu önlemler, insanları koruyabilmek için sizlerin de alması gereken önlemlerdir.

– Okulların 10 Nisan’a kadar kapalı kalması kararı alınmıştır.

– Acil durumlar dışında Kıbrıs’ın kuzeyine gitmeyin.

– 15 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere, ülkeye aşağıdaki ülkeler dışında giriş yapılamayacak.

a) Kıbrıs vatandaşları

b) Yasal olarak Kıbrıs’ta yaşayan bireyler

c) Avrupa ve Üçüncü Dünya ülkelerinden Kıbrıs’ta işleyen insanlar

– Geçiş noktalarıyla ilgili olarak;

Kıbrıslıtürkler ve Kıbrıslırumlar geçiş noktalarından geçiş yapabilecek. Üçüncü dünya ülkeleri adına diplomat olarak görev yapanlar da geçiş yapabilecek. Bir AB vatandaşı, eğer Kıbrıs’ta yaşamıyorsa, bir sonraki karara kadar Kıbrıs’ın kuzeyine geçemeyecek. Tüm vatandaşlardan, zorda kalmadıkları zamanlarda geçiş noktalarından geçiş yapmamalarını rica ederim.

– Ekonomik olarak kısıtlamalardan etkilenecek olan iş yerleri ve esnafa ekonomik destek sağlanacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..