AktüelGazedda'nın Gündemi“Anastasiades Akıncı’yla yeniden görüş alışverişinde bulunmaya hazırdır”

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Kyriakos Koushos, gerekirse Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla görüş alış verişinde bulunmaya hazır olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Kyriakos Koushos, gerekirse Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla görüş alışverişinde bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

Koushos, Kıbrıs Haber Ajansı’nın (KHA), Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in hem Cumhurbaşkanı Anastasiades ve hem Akıncı’ya COVID-19 salgınıyla ilgili gönderdiği mektupla ilgili sorusunu yanıtladı.

Kyriakos Koushos, “Bu mektup, BM Genel Sekreteri’nin iyi niyet görevi çerçevesinde bütün liderlere ve özellikle anlaşmazlıkların olduğu ülkelerdeki liderlere gönderdiği, salgınla mücadele için kendilerine işbirliği çağrısı yaptığı özgün bir mektuptur” dedi.

Koushos, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için iki toplumlu teknik komitelerin daha fazla desteklenmesini, adada geçiş noktalarının yeniden açılması için işbirliği olmasını önerdiğini belirtti.

Sözcü, geçiş noktalarıyla ilgili olarak Kıbrıs Cumhuriyeti’nin buna koşullar elverdiği zaman karar vereceğini, geçiş noktalarının yeniden açılmasının vatandaşların güvenliği için sağlıkla ilgili kriterlerin oluşması, uzmanların tavsiyesi temelinde, hiçbir siyasi kıstas olmadan dört geçiş noktasının faaliyetine son verildiğinde olduğu gibi  olacağını tekrarladı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu 28 Şubat’ta dört geçiş noktasının (Ledra Sokağı, Astromeritis, Lefke ve Derinya) faaliyetini, COVID-19’a karşı önlem olarak askıya almış, diğer beş geçiş noktasında geçişlere devam edilmesini kararlaştırmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık