AktüelGazedda'nın GündemiAna muhalefet konuştu ve “yazık” dedi

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin Genel Başkanı Tufan Erhürman kişisel sosyal medya hesabından yayımladığı açıklamayla, ülkenin haftalardır hükümetsiz olduğunu, birçok sorunun bulunduğu ifade ederek, "yazık" demekle yetindi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 5, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Genel Başkanı Tufan Erhürman kişisel sosyal medya hesabından yayımladığı açıklamayla, ülkenin haftalardır hükümetsiz olduğunu, birçok sorunun bulunduğu ifade ederek, “yazık” demekle yetindi.

Kıbrıs Türk halkı tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birinden geçiyor. Sterlin 11 TL. Binlerce iş yeri kepenk indirdi. On binlerce çalışan ya işsiz, ya ödeneksiz izinli ya da yarı zamanlı çalışıyor. Turizm, yüksek öğretim ve onların etkilediği bütün sektörler ciddi sorunlarla karşı karşıya. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaratılan kutuplaşma ve gerilimin etkileri hala devam ediyor.

Bu koşullarda ülke haftalardır hükümetsiz. Bütçenin ne olacağı belli değil. Ama anlaşılan bu sorunlar kimilerinin umurunda dahi değil. Onların, ülkeden ve halktan daha önemli sorunları var! Yazık!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık