AktüelKıbrıs SorunuPolitikaAlo

Kıbrıs’ın kuzeyi ve güneyi arasında cep telefonlarının dolaşımını sağlayacak uygulama başladı. Uzun bir süredir devam eden çalışmalar kapsamında Kıbrıs mobil telefon hatlarıyla birleşti. Birleşmiş Milletler’den yapılan açıklamaya göre uygulama bugün iki liderin saat 12.45’te gerçekleştirdikleri telefon görüşmesi ile hayata geçti. İki liderin görüşmesi BM Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın himayelerinde gerçekleştirildi. BM’den yapılan açıklamada ayrıca liderler yaptıkları telefon görüşmesinde en kısa zamanda da yüzyüze görüşme konusunda anlaştıkları belirtildi. Görüşmede Kıbrıs sorununda gelinen son durum ve yeni...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 11, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs’ın kuzeyi ve güneyi arasında cep telefonlarının dolaşımını sağlayacak uygulama başladı.

Uzun bir süredir devam eden çalışmalar kapsamında Kıbrıs mobil telefon hatlarıyla birleşti.

Birleşmiş Milletler’den yapılan açıklamaya göre uygulama bugün iki liderin saat 12.45’te gerçekleştirdikleri telefon görüşmesi ile hayata geçti.

İki liderin görüşmesi BM Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın himayelerinde gerçekleştirildi.

BM’den yapılan açıklamada ayrıca liderler yaptıkları telefon görüşmesinde en kısa zamanda da yüzyüze görüşme konusunda anlaştıkları belirtildi.

Görüşmede Kıbrıs sorununda gelinen son durum ve yeni Güven Yaratıcı Önlemler konusunda görüş alışverişinde bulunulacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©