AktüelEkolojiAlmanya’dan Türkiye’ye sondaj uyarısı

Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye’ye Akdeniz sularındaki sondaj çalışmalarıyla ilgili uyarıda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 21, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çiğse Dedeoğlu

Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye’ye Akdeniz sularındaki sondaj çalışmalarıyla ilgili uyarıda bulundu.

CyprusMail’in haberine göre, Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas, salı günü, AB-Türkiye ilişkilerinde bir gelişme olması isteniyorsa, Türkiye’ye Doğu Akdeniz sularındaki doğal kaynaklar için yürüttüğü sondaj faaliyetlerini durdurmasını söyledi.

Türkiye dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise geçtiğimiz hafta, Türkiye’nin Ankara ve uluslararası tanınan Libya hükümeti arasındaki anlaşmaya dayanarak tartışmalı sularda sismik araştırma ve sondaj faaliyetlerine başlayabileceğini söyledi.

Maas Atina ziyareti sırasında “Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleriyle ilgili olarak, çok net bir pozisyonumuz var – uluslarası hukuka saygı gösterilmeli. Eğer ki Ankara Doğu Akdeniz’deki provokasyonları durdurursa, AB-Türkiye ilişkilerinde ilerleme mümkün olabilir.” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık